Potomkowie... / Teofila (córka Władysława i Marianny)


Teofila z synem Grzegorzem


Stefan Miagkow


Teofila i Stefan z wnuczka Taisą


Grzegorz Miagkow
Teofila (1874-1964) była żoną Stefana Miagkowa (1871-1964)oficera armii rosyjskiej z Saratowa, który stacjonował w Zamościu. Rodzice Tekli nie zgadzali się na ślub córki z oficerem zaborczej armii. Gdy pułk odjeżdżał w głąb Rosji, o umówionej godzinie Stefan podjechał konno pod dom na Rzymskiej. Teofila wskoczyła na koń i w ten sposób uciekła z ukochanym. Rodzice długo nie uznawali tego związku. Dopiero po wybuchu rewolucji pozwolili im wrócić do siebie.

Teofila i Stefan do końca życia mieszkali w Zamościu. Oboje zostali pochowani na Starym Cmentarzu. Grobowiec z czarnego marmuru znajduje się ok. 100m po prawej stronie od głównego wejścia (grób wspólny z rodziną przyjaciół Teofili i Stefana - Kastroffów). Mieli syna - Grzegorza.

Grzegorz (??-1983) do 1944 roku mieszkał w Zamościu. W 1929 roku zakupił autobus "Ursus" do obsługi pierwszej linii autobusowej Zamość - Lublin.

Pierwszy autobus Zamość - Lublin, którego włascicielem był Grzegorz Miagkow
W 1944 roku z rodziną wyjechał z Polski i osiadł w USA. Mieszkał w Hollywood gdzie razem z żoną (Natalią z domu Troicką zmarłą w 1981 roku, córką prawnika z Biłgoraja, z rodziny „białych Rosjan”) spoczywa na miejscowym cmentarzu. W USA mieszka ich córka Taisa.